Dworzec w Radymnie otwarty dla podróżnych

Date:

Od piątku, 18 czerwca podróżni mogą korzystać z dworca PKP w Radymnie. Trwająca półtora roku przebudowa dobiegła końca.

 

– Modernizacja dworca w Radymnie jest przykładem, że PKP SA jako inwestor realizujący Program Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 bardzo umiejętnie potrafi łączyć wartości historyczne tego typu obiektów z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Dla mnie otwarcie dworca w Radymnie jest powodem do satysfakcji, ponieważ od początku obserwowałem jego modernizację – mówi Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

W ceremonii przekazania dworca do użytku uczestniczyła m.in. Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Tadeusz Chrzan, poseł na Sejm RP, Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego, Anna Huk, członek zarządu województwa podkarpackiego, Stanisław Kłopot, starosta jarosławski oraz Mieczysław Piziurny, burmistrz Radymna. Zgromadzonych przywitała Violetta Szumilak, dyrektor PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie.

Dworzec pochodzący z 1898 roku przeszedł prawdziwą metamorfozę. Renowacji poddano elewację budynku. Odtworzono stolarkę okienną i drzwiową oraz wymieniono poszycie dachowe. W ramach przebudowy zadbano o komfort podróżnych, w tym o osoby o ograniczonej sprawności ruchowej. Metamorfozę przeszło również otoczenie dworca. Wykonano parking oraz chodniki. Pojawiły się ławki, kosze, stojaki na rowery, oświetlenie oraz balustrady.

Prace pochłonęły ponad 6 mln zł. Trwały około półtora roku. Po ich wykonaniu dworzec jest komfortowy i bezpieczny.

 

EK

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...