Dzieci z domu dziecka obdarowane prezentami

Date:

Z okazji Mikołajek podopieczni Domu pod Lipami otrzymali prezenty świąteczne od Polonii amerykańskiej. W piątek, 11 grudnia wręczył je św. Mikołaj w asyście Mariusza Trojaka, wicestarosty jarosławskiego oraz Marka Sobolewskiego, członka Zarządu Powiatu Jarosławskiego.

 

Prezenty dla dzieci zostały przygotowane przez Polonię amerykańską z Chicago. W akcję zaangażowali się głównie ludzie starsi, którzy wiele lat temu opuścili Polskę, ale sercem cały czas są z nami. W ten świąteczny czas chcieli sprawić dzieciom z domu dziecka odrobinę radości. Otrzymane podarki były odpowiedzią na listy pisane przez dzieci.

Świętemu Mikołajowi pomagał Mariusz Trojak, wicestarosta jarosławski oraz Marek Sobolewski, członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego.

W Domu pod Lipami przebywa obecnie 30 podopiecznych w różnym wieku. Niektórzy są tu od początku istnienia placówki, inni znacznie krócej. Święta Bożego Narodzenia to z pewnością niełatwy czas dla wielu z nich, dlatego prezenty, którymi zostały obdarowane choć na chwilę pozwolą im zapomnieć o troskach i problemach dnia codziennego. Uśmiechnięte buzie dzieci były tego najlepszym dowodem.

Dyrekcja i wychowankowie Domu pod Lipami serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom za życzliwość, wsparcie i wspaniałe prezenty.

 

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...