Dzieci z Ukrainy rozpoczęły edukację

Date:

W poniedziałek, 28 marca w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu rozbrzmiał pierwszy szkolny dzwonek dla dzieci z Ukrainy. W dwóch oddziałach przygotowawczych naukę rozpoczęło 50 dzieci. Oddziały będą funkcjonować na poziomie klas I –III oraz IV-VI. Trwa jeszcze rekrutacja do oddziału VII-VIII, który niebawem powstanie.

 

Nauczanie w oddziale przygotowawczym jest prowadzone według realizowanych w szkole programów nauczania, z dostosowaniem metod i form ich realizacji do indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, oraz możliwości psychofizycznych uczniów. Obecnie do obydwu oddziałów zapisanych jest 50 uczniów.

– Rekrutacja do placówki skierowana była do dzieci nieznających języka polskiego lub znających go w stopniu niewystarczającym do komunikacji w szkole – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

W oficjalnym otwarciu oddziałów przygotowawczych uczestniczyły dzieci z rodzicami oraz burmistrz Waldemar Paluch. Nowych uczniów w murach szkoły powitał Olaf Pokrywka, dyrektor SP nr 1 oraz nauczyciele uczący w utworzonych oddziałach przygotowawczych.

– Staraliśmy się przygotować bezpieczne warunki do życia, do przebywania i przede wszystkim dla małych pociech do nauki… Życzę spokojnego pobytu na terenie naszego miasta, na terenie tej szkoły – mówił burmistrz W. Paluch podczas wydarzenia.

Uczniowie zaczynający naukę zostali wyposażeni w wyprawkę szkolną w formie plecaków, zeszytów, jak i najpotrzebniejszych przyborów szkolnych, które ufundowała firma „Avangarda” dekoracje i suknie ślubne Lucyny Samlickiej-Maziarek, Justyny Fortuny oraz wsparciu finansowym Agnieszki Schlossser.

Dzieci z Ukrainy uczą się nie tylko w SP nr w Jarosławiu, ale i w innych placówkach podległych miastu.

– Kilkanaścioro z nich uczęszcza do innych szkół podstawowych, jak i miejskich przedszkoli, ale znają język polski na tyle, żeby sprawnie komunikować się w procesie edukacji – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

 

EK, fot. org.

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...