Dziękując za plony

Date:

W niedzielę, 28 sierpnia, w Dybkowie odbyły się Miejsko-Gminne Dożynki Gminy Sieniawa.

Dożynki w sposób symboliczny kończą żniwa, wieńcząc tym samym roczny cykl prac polowych. Święto to wyraża podziękowanie za szczęśliwe zbiory i prośbę o urodzaj w przyszłych latach.

Tegoroczne uroczystości dożynkowe odbywały się na placu przy remizo-świetlicy, a rozpoczęła je polowa msza święta dziękczynna. Nie zabrakło poświęcenia pachnącego chleba oraz piękne przystrojonych wieńców dożynkowych przygotowanych przez poszczególne sołectwa. Starostami tegorocznych dożynek byli Dorota Szpala i Henryk Witnik, którzy zgodnie z tradycją przekazali chleb na ręce burmistrza Adama Wosia, by ten podzielił go wśród uczestników uroczystości.

Święto plonów było również okazją do prezentacji działalności kół gospodyń wiejskich. Licznie zebranych mieszkańców bawiły zespoły Nokaut i Swinger, a na zakończenie odbyła się zabawa taneczna z zespołem Activ oraz pokaz laserowy. Oczywiście nie brakowało też innych atrakcji takich jak dmuchańce, animatorzy, czy stoiska gastronomiczne.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie oraz Sołectwo Dybków.

DP/fot. CKSiR

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...