Dzień Edukacji Narodowej

Date:

14 października w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela. Nie zabrakło z serca płynących podziękowań, odznaczeń i gratulacji oraz uroczystych akademii.

 

Powiatowe Obchody Święta Edukacji Narodowej w powiecie jarosławskim zorganizowano w środę 12 października w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Wszystkich zgromadzonych powitał Stanisław Kłopot, starosta jarosławski, który złożył najlepsze życzenia. Zwieńczeniem wydarzenia był program artystyczny w wykonaniu uczniów tej szkoły, który nawiązał do historii szkolnej orkiestry. Z kolei miejskie Obchody Święta Edukacji Narodowej zorganizowane zostały w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki. Tu również nie obyło się bez podziękowań oraz wręczenia nagród za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Powiatowe Obchody Święta Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.
Burmistrz Miasta Przeworska wręczył nagrody przeworskim nauczycielom.
W podziękowaniu za całoroczny wysiłek Wójt Gminy Przeworsk wręczył nagrody dyrektorom placówek z terenu gminy.

 

Wręczenie nagród Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga.

Również w Powiecie Przeworskim święto Edukacji Narodowej było okazją do podziękowań i wręczenia nagród Starosty Przeworskiego. Z rąk wicestarosty Jacka Kierepki i naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia Joanny Mordarskiej otrzymali je m.in. pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przeworsku oraz ZSZ w Przeworsku. W I LO w Przeworsku nagrody i życzenia przekazano wcześniej, podczas uroczystości poświęcenia sztandaru. Świętowano również w przeworskim ratuszu, gdzie burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel wręczył nagrody nauczycielom. Podobnie było m.in. w Kańczudze, Sieniawie i Gminie Przeworsk, gdzie doceniono trud nauczycieli i dyrektorów placówek włożony w wychowanie uczniów.

EK, DP/fot. org.

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...