Dzień patrona w „Katoliku”

Date:

W poniedziałek, 15 października społeczność Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu obchodziła Dzień Patrona Szkoły.

 

Podczas Mszy św. celebrowanej w Kolegiacie Jarosławskiej ks. Tomasz Stec, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej zachęcał nauczycieli i uczniów do podejmowania wolontariatu na wzór Służebnicy Bożej Anny Jenke, która podczas II wojny światowej posługiwała w jarosławskim Pogotowiu Ratunkowym, organizowała pomoc dla „dzieci ulicy”, urządzała zbiórki dla powstańców Warszawy, niosła pomoc biednym i odwiedzała ludzi chorych.

– Następnie, 78 uczniów jarosławskiego „Katolika”, po złożeniu deklaracji wyrażającej pragnienie dzielenia się z innymi miłością na wzór Chrystusa, otrzymało legitymacje potwierdzające przynależność do Szkolnego Koła Caritas – mówi ks. Grzegorz Delmanowicz, dyrektor placówki.

Po zakończonej Eucharystii społeczność szkolna wzięła udział w szkoleniu na temat podstaw prawnych, zasad i form działania Szkolnych Kół Caritas. Na zakończenie odbyła się inauguracja szkolnej zbiórki na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a także otwarcie kolejnej wystawy „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”, która została przygotowana we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej – Oddział w Rzeszowie w ramach cyklu „Z Anną Jenke poznajemy historię naszej Ojczyzny”.

Szkolne Koło Caritas przy Publicznym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym działa od 1 września br.

 

Opr. EK, fot. org.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...