Dzień Samorządu i niepodległościowe odznaczenia

Date:

Tegoroczne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego, który przypada 27 maja, w rocznicę pierwszych, wolnych wyborów samorządowych w 1990 roku, były okazją do wręczenia odznaczeń i medali nadanych przez Prezydenta RP. Z naszego regionu trzech przedstawicieli władzy lokalnej zostało wyróżnionych w Belwederze. Starosta jarosławski Stanisław Kłopot i wójt Tryńczy Ryszard Jędruch zostali uhonorowani Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości Za Zasługi dla Niepodległej, a Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Starosta jarosławski Stanisław Kłopot wyróżniony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości ustanowiony w 2018 r. jest nagrodą przyznawaną na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego obywatelom polskim którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej. Medal jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018–2022.

Święto samorządu to również podsumowanie kolejnej, już 22 edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej. W tym roku Powiat Jarosławski został uhonorowany Nagrodą Specjalną w kategorii „Opieka wczesnorozwojowa i senioralna”, a Gmina Tryńcza w kategorii specjalnej Samorząd przyjazny rodzinie.

erka/Fot. fb, PUW

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...