Dzień Strażaka w cieniu epidemii

Date:

4 maja na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, jak i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka.

Jarosławska uroczystość rozpoczęła się od przyjęcia meldunku przez Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu. Następnie odbyło się odczytanie postanowień o nadaniu odznaczeń oraz wyższych stopni służbowych. 22 funkcjonariuszy tutejszej Komendy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Jeden z funkcjonariuszy został uhonorowany „Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Wyróżnionym pogratulował bryg. Krzysztof Kowal, komendant KP PSP w Jarosławiu. Wydarzenie zakończyła wspólna modlitwa.

W uroczystości wzięli udział pracownicy komendy oraz zmiana służbowa JRG. Fot. KP PSP Przeworsk.

W Przeworsku uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka miał nieco inny charakter niż zwykle. Po zabraniu głosu przez Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku st. kpt. Marcina Lachnika zostały odczytane wyciągi z postanowień o przyznaniu odznaczeń oraz wyciągi z rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych. Awans w stopniu służbowym otrzymało czterech funkcjonariuszy. Jedną osobę uhonorowano „Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...