Epan przechodzi na emeryturę

Date:

Po dziesięciu latach służby na zasłużoną emeryturę przechodzi Epan – owczarek niemiecki, który wspierał pracę funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Czworonożny emeryt zamieszka teraz u swojego opiekuna.

 

Epan przeszedł specjalistyczne szkolenie w Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach.

– Podejmował setki tropień za sprawcami przestępstw. Niejednokrotnie szukał osób zaginionych. Był bardzo skutecznym psem, co przekładało się na efektywną pracę. Przyjazny dla ludzi, zawsze wierny i gotowy oddać życie za swojego przewodnika mł. asp. Macieja Hołotę. Mieszkańcy Jarosławia i okolic widzieli go, jak patrolował ulice miasta. Brał udział w zabezpieczeniu meczów, pokazach, festynach oraz działaniach profilaktycznych. Był nieoceniony przy tropieniu śladów sprawców przestępstw, czego efektem były zatrzymania osób podejrzanych – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

W styczniu 2013 r., po włamaniach do domów jednorodzinnych w Radymnie i w Orłach, Epan podjął ślad i doprowadził do miejsca, w którym sprawcy pozostawili swój samochód. Dzięki jego pomocy mundurowi ustalili i zatrzymali podejrzanych. W lutym tego samego roku, po włamaniu do sklepu w Maleniskach, Epan podjął trop i doprowadził do dwóch domów w sąsiedniej miejscowości – do domu sprawcy, a także do miejsca zamieszkania 17-latka, który uprawiał konopie indyjskie.

Epan odchodzi do cywila, ale nie rozstaje się ze swoim opiekunem. Emeryturę spędzi u swojego dotychczasowego przewodnika.

EK/KPP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...