Epidemii ciąg dalszy

Date:

Sezon wakacyjny w pełni. Wirus krąży w przyrodzie i ma się dobrze. Zakażeń przybywa, ale nie budzi to paniki w społeczeństwie.

 

W ubiegłym tygodniu w powiatach jarosławskim i przemyskim odnotowano mniej zakażeń, dzięki czemu nie należą już do żółtej strefy, w której obowiązuje zaostrzenie środków ostrożności dotyczących epidemii koronawirusa.

W ostatnich dniach sytuacja w regionie wyglądała następująco: 13 sierpnia: Wyzdrowiało 25 osób. Potwierdzono 46 przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2; 14 sierpnia: Wyzdrowiało 29 osób. Potwierdzono 39 przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło dwóch pacjentów w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie: jeden z miasta Przemyśla i jeden z powiatu dębickiego; 15 sierpnia: Wyzdrowiało 55 osób. Odnotowano 36 nowych zakażeń; 16 sierpnia: Do grona ozdrowieńców dołączyło 43 osoby. Pulę zakażonych zasiliło 38 przypadków; 17 sierpnia: Wyzdrowiało 14 osób. Potwierdzono 37 przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2:4 osoby z powiatu bieszczadzkiego, 4 osoby z powiatu dębickiego, 3 osoby z powiatu jarosławskiego, 2 osoby z powiatu jasielskiego, 1 osoba z powiatu krośnieńskiego, 2 osoby z powiat leskiego, 1 osoba z powiatu lubaczowskiego, 1 osoba z powiatu łańcuckiego, 1 osoba z powiatu przemyskiego, 2 osoby z miasta Przemyśla, 2 osoby z powiat przeworskiego, 1 osoba z powiat rzeszowskiego, 3 osoby z miasta Rzeszowa, 10 osób z powiatu stalowowolskiego.

 

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 64 406 próbek pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej: 44 040, dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia): 20 366.

 

17 sierpnia na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 19 osób, 6333 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 573 osoby. Liczba osób z potwierdzonym COVID-19 będących hospitalizowanymi to 117.

 

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1878 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 1113 osób wyzdrowiało. Odnotowano 75 zgonów.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...