Ferie z muzeum

Date:

PRZEWORSK: Drugi tydzień zimowych ferii upłynął pod znakiem zorganizowanych przez przeworskie muzeum ciekawych zajęć tematycznych dla dzieci.

 

Zajęcia odbywały się w plenerze i trwały ok. dwóch godzin dziennie. Wzięły w nich udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Już same tematy zajęć były interesujące: „Quest, czyli przechadzka z księciem”, „Zima w ogrodzie przeworskim”, „Miasto obwarowane” oraz „Quiz przy ognisku”. Dzieci pod opieką pracowników muzeum poznawały historię i przyrodę, a wszystko odbywało się zgodnie z obowiązującymi przepisami zezwalającymi instytucjom kultury na udostępnianie swoich zasobów w czasie ferii. W pałacowym parku uczestnicy zajęć nie musieli zakrywać ust i nosa. Wychodząc poza jego obszar, np. podczas odkrywania tajemnic miasta, maseczki były już obowiązkowe.

Warto dodać, że temat pierwszego dnia zajęć, czyli quest pt. „Przechadzka z księciem” można wykonać samodzielnie w dowolnym czasie. Ten oraz inne questy dotyczące terenu Pogórza Dynowskiego oraz powiatu przeworskiego dostępne są w Muzeum w Przeworsku oraz do pobrania ze strony http://questing.pl/map_point/przechadzka-z-ksieciem/. Questy przygotowane zostały w partnerstwie z Fundacją Tradycyjna Zagroda i Fundacją Questingu Questing – wyprawa po skarb.

 

DP/fot. Muzeum w Przeworsku

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...