Gala Wolontariatu 2022

Date:

W poniedziałek, 5 grudnia na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu odbyła się „Gala Wolontariatu 2022”.

 

Gala została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Wolontariusza jako uhonorowanie około dwustu wolontariuszy z powiatów: jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego.

Uczestników tego wydarzenia powitała Teresa Krasnowska, prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia, która podziękowała wszystkim młodym ludziom za aktywność i zaangażowanie w pracę na rzecz innych. Głos zabrali również zaproszeni goście kierując na ręce członków Szkolnych Kół Wolontariatu oraz ich opiekunów wiele ciepłych słów. Po zakończeniu części oficjalnej młodzież miała możliwość spotkania z Janem Melą ambasadorem Korpusu Solidarności i prezesem Fundacji Ponad Horyzonty, który opowiedział historię swojego życia.

Następnie Monice Cholewie, koordynatorce Lokalnego Centrum Wolontariatu z Zespołu Szkół Spożywczych i Biznesowych w Jarosławiu wręczona została statuetka wolontariusza roku 2022. Statuetki otrzymały też wszystkie zrzeszone w koalicji kluby i koła wolontariatu. Każdy z ponad 200 wolontariuszy otrzymał imienne, pamiątkowe podziękowanie za swoją aktywność. W gronie narodzonych znalazły się: SP nr 1, nr 4 oraz nr 11 w Jarosławiu, Szkolne Koła Wolontariatu działające przy SP nr 6 oraz 7, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Jarosław, ZSI w Jarosławiu, ZSPOW w Jarosławiu, ZSTiO w Jarosławiu, Lokalne Centrum Wolontariatu w ZSSiB w Jarosławiu, Szkolne Koło Wolontariatu działające przy I LO w Jarosławiu, ZSDGiL w Jarosławiu, Akademickie Centrum Wolontariatu przy PWSTE, Stowarzyszenie EM –ART, SP w Roźwienicy, SP w Mołodyczu, Szkolna Grupa Wolontariuszy przy I LO w Przeworsku, SP w Łukawcu, SP w Studzianie, Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia oraz Stowarzyszenie Folkowisko Gorajec.

Po otrzymaniu nagród i wysłuchaniu podziękowań młodzi wolontariusze wzięli udział w grach i zabawach mających na celu integrację szkolnych klubów.

 

EK, fot. org.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...