„Gęś” powędrowała do Jasła

Date:

XI Ogólnopolski Maraton Matematyczny “Banachiada” został rozstrzygnięty. 31 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów.

 

Konkurs składał się z trzech etapów. I etap maratonu obejmowały eliminacje szkolne, które przeprowadzone zostały 10 lutego. Natomiast 2 marca w budynku ZSTiO w Jarosławiu odbył się II i III (finałowy) etap maratonu.

I miejsce w tegorocznej edycji „Banachiady” zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle (123 punkty), II miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie (117 punktów), a III miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Leżajsku (114 punktów).

Tuż za podium, bo na IV miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 18 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie, na V – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku, na VI – Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej, na VII – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej, na VIII – Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy, na IX – Szkoła Podstawowa im. Władysława Kojdra w Grzęsce, a na X – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Piwodzie z Filią w Cetuli. Podsumowanie konkursu odbyło się 31 marca. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe.

Zespół, który zwyciężył, tradycyjnie otrzymał tytuł „Banachmistrza”, a szkoła przez niego reprezentowana – statuetkę „Gęsi” wzorowanej na tradycji Kawiarni Szkockiej.

EK, fot. ZSTiO

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...