Giełda samochodowa przyjeżdża z Załęża do Skołoszowa

Date:

Przez 36 lat tłumy ludzi odwiedzały giełdę samochodową w podrzeszowskim Załężu. Wyjazd na bazar, gdzie handlowano wszystkim, od mydła do powidła był w dobrym tonie i każdy kto chciał być na bieżąco w targowym biznesie do Załęża jechał. Z końcem października giełda przestaje istnieć, a dokładniej przenosi się do Skołoszowa pod Radymnem. Od listopada Giełda Wschód będzie pełnić rolę największego na Podkarpaciu bazaru samochodowego.

 

Giełda w Załężu była prowadzona przez właściciela terenu spółkę ZRB Społem. Powodem jej likwidacji jest planowana sprzedaż działki. Potwierdza to Marek Rak, prezes spółki. Prowadzone są negocjacje, ale rozmowy dotyczące zakupu są już na takim stopniu zaawansowania, że konieczne było ustabilizowanie spraw związanych z prowadzoną na działce działalnością. Zainteresowana zakupem jest firma z Warszawy, która zamierza wybudować tam dwie hale. Prezes zaznacza, że nawiązał kontakt ze Stanisławem Sawą właścicielem Giełdy Wschód w Skołoszowie i od listopada samochodowy bazar przenosi się pod Radymno. Jednym z powodów był brak dużego terenu w pobliżu Rzeszowa, który mógłby przejąć giełdę.

W Załężu handlowano nie tylko samochodami. Sprzedawano tam wszystko od sprzętu agd, odzieży oraz artykułów sportowych po rzeczy używane, a nawet zwierzęta i pieczone kiełbaski. Bazar przynosił także dochody właścicielom sąsiadujących z nim działek przeznaczonych na parkingi. Był przy tym uciążliwy dla mieszkających w pobliżu, bo musieli się zmagać z ogromną ilością przejeżdżających aut.

Nowe miejsce giełdy samochodowej znajduje się przy węźle autostrady A4 oraz przy drodze krajowej nr 77. Dojazd od strony Przemyśla jest w zasadzie bezproblemowy. Od strony Radymna niedawno uruchomiono lewoskręty pozwalające wjechać na plac giełdowy. Ze względu na dość krótkie zjazdy przy natężonym ruchu mogą tworzyć się korki.

  1. Sawa zapewnia, że wychodząc w stronę fanów motoryzacji jest gotów zatrudnić ludzi, którzy czuwali nad rzeszowską giełdą.

Na działającej w każdą sobotę Giełdzie Wschód w Skołoszowie kwitnie handel różnymi towarami. W ofercie sprzedających znajdziemy bieliznę i artykuły rolne. Części i maszyny oraz starocie. Są też kiełbaski i szaszłyki, więc jej zakres zostanie tylko rozszerzony. Obszar przeznaczony na bazar ma ponad 20 hektarów. Czas pokaże, czy targ samochodowy przyjmie się w nowym miejscu. Warunki są.

erka

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...