Gmina Jarosław na rzecz bezpieczeństwa

Date:

Wólka Pełkińska: Dzięki realizacji programu wyborczego Wójta Gminy Jarosław – Elżbiety Grunt tegoroczny rok przyniósł wiele pozytywnych zmian dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Jarosław.

 

Dzięki zaangażowaniu w sprawy lokalnego bezpieczeństwa od stycznia

do sierpnia b.r. udało się pozyskać ze środków krajowych i unijnych 700 tys. zł przy wkładzie własnym 500 tys. zł. Suma w wysokości 1 mln 200 tys. zł została już częściowo wydana na lekki samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Wólka Pełkińska oraz średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Koniaczów. Pozostałe środki zostaną wydatkowane do końca roku na średnie auto ratowniczo-gaśnicze dla OSP Wólka Pełkińska oraz na wyposażenie i sprzęt ochrony osobistej. Pozyskanie nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych o wartości ponad miliona złotych zwiększy zdolności bojowe jednostek oraz w sposób znaczący przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ludności i środowiska naturalnego oraz samych ratowników biorących udział w akcjach na terenie gminy jak i całego powiatu jarosławskiego.

 

Poświęcenie i uroczyste przekazanie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego odbyło się w piątek, 21 sierpnia w Wólce Pełkińskiej. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza św. w Kościele pw. Stanisława Biskupa w Wólce Pełkińskiej. Po wspólnej modlitwie w uroczystym szyku, uczestnicy tej uroczystości przemaszerowali na plac remizy OSP, gdzie po przywitaniu przybyłych gości nastąpiło podniesienie flagi państwowej. Aktu poświęcenia pojazdu dokonał ks. Stanisław Woźniak, proboszcz miejscowej parafii. Po odebraniu nowego pojazdu strażacy z Wólki Pełkińskiej przekazali swój dotychczasowy samochód (nieco wysłużony, ale i sprawdzony w działaniu) strażakom z Woli Buchowskiej.

Nie obyło się bez uroczystych przemówień. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach bardzo ciepło wyrażali się o służbie strażaków OSP, podkreślając tym samym jej znaczenie w otaczającej rzeczywistości. Elżbieta Grunt, wójt gminy Jarosław zwracała uwagę, że bycie strażakiem to wieki zaszczyt, godność i obowiązek. Wielokrotnie podkreślała ich poświęcenie i oddanie na rzecz lokalnej społeczności.

– Dziękuję wam za to że jesteście. Za to, że zawsze jesteście gotowi do działania, a także za to, że zawsze możemy na was liczyć, o czym ja sama się niejednokrotnie przekonałam – mówiła.

Głos zabrał również st. kpt Paweł Szkoła, zastępca Komendanta PSP w Jarosławiu oraz Stanisław Górski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP.

Na zakończenie uczestnicy tej uroczystości uczcili minutą ciszy śp. Romana Kałamarza, wieloletniego wójta gminy Jarosław.

Opel Movano to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Został on zakupiony z funduszy RPO Województwa Podkarpackiego. Jego koszt to 288 tys. zł, z czego 211 tys. zł pokryła dotacja, a 76 tys. wyniósł wkład własny.

TP

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...