Gospodarze górą w Jarosławskim Konkursie Budowy i Programowania Robotów „Mój Robot 2022”.

Date:

We wtorek, 7 czerwca, ponad 30 drużyn z siedmiu szkół podstawowych rywalizowało w V Jarosławskim Konkursie Budowy i Programowania Robotów „Mój Robot 2022”.

 

Do Szkoły Podstawowej nr 7 w Jarosławiu, która jest organizatorem i pomysłodawcą zawodów, tego dnia przyjechało łącznie 60 zawodników-uczniów ze szkół z Jarosławia, Leżajska i Świętoniowej. Rywalizowali oni w konkurencjach polegających na wypchnięciu robota przeciwnika poza koło oraz w jak najszybszym przejeździe przez labirynt. Dla najmłodszych odbyły się też wyścigi robotów. W każdej z trzech kategorii wiekowych gospodarze nie dali żadnych szans gościom i zajęli dwa pierwsze miejsca na podium. I tak w kategorii klas I-III najlepsza okazała się drużyna „Maga Sus” (SP nr 7 w Jarosławiu), II miejsce zajęła „Ekipa KA” (SP nr 7 w Jarosławiu), a III3 – „Jedynaczki” (SP nr 1 w Jarosławiu). W kategorii klas IV-VI I miejsce zajęła drużyna „KF7” (SP nr 7 w Jarosławiu), II miejsce – „Owocki.exe” (SP nr 7 w Jarosławiu) i III – „Kluseczki” (SP nr 2 w Leżajsku).

W kategorii klas VII-VIII najlepszy okazał się zespół „Drabina” (SP nr 7 w Jarosławiu), II miejsce zajęli „BT21” (SP nr 7 w Jarosławiu), a III – „Masters” (SP nr 2 w Jarosławiu).

Warto dodać, że organizacja konkursu oraz nagrody dla uczestników zostały sfinansowane z Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

DP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...