Grają już od 45 lat!

Date:

Orkiestra Dęta OSP w Pruchniku świętowała jubileusz swojego istnienia. Uroczystości z tej okazji odbyły się w Tyniowicach, gdzie kapelmistrz i jej współzałożyciel Zbigniew Bratkowski pełni funkcje organisty.

 

Orkiestra została założona, gdy była koronacja obrazu w Jodłówce, ale już wcześniej graliśmy na uroczystościach kościelnych. Było nas około 30 osób. Uczestniczyliśmy zarówno w uroczystościach państwowych, jak i kościelnych. Dożynki, poświęcenia i wiele innych wydarzeń. Braliśmy udział w wizytach Ojca Świętego i co 5 lat jesteśmy obecni na zjazdach orkiestr w Częstochowie – opowiada kapelmistrz Z. Bratkowski.

Obchody jubileuszu rozpoczęła koncelebra mszy świętej, którą odprawili: syn kapelmistrza ks. Tadeusz Bratkowski, ksiądz kanonik Kazimierz Trelka oraz proboszcz parafii Tyniowice ks. Jacek Dżoń. Po nabożeństwie odbył się koncert plenerowy, na którym muzycy zaprezentowali swój repertuar. Następnie przemaszerowano do Wiejskiego Domu Kultury. Na miejscu orkiestra otrzymała przekazany przez mieszkańców pamiątkowy grawer, który wręczył sołtys Krzysztof SasTyniowice to gościnna miejscowość, i mam nadzieję, że orkiestra zagości tu jeszcze nie jeden raz – mówił gospodarz. Pruchnicka radna, Krystyna Potyrała, przekazała orkiestrze bukiet kwiatów. Współorganizatorem uroczystości był radny gminy Roźwienica Józef Cynk. Po części oficjalnej rozpoczęto biesiadowanie. Poczęstunek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Barbarą Malec na czele. Na obchody zaproszono ponadto Mariana Romanika, prezesa zarządu OSP w gminie Pruchnik. Kapelmistrz Bratkowski nie kryje zadowolenia z obchodów – Było bardzo miło i rodzinnie – przyznają zgodnie uczestnicy. Redakcja życzy orkiestrze wielu lat wspólnego koncertowania.

JR


Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...