Granaty w Nienowicach

Date:

29 granatów, 6 zapalników z tych granatów i 25 granatów rurowych, wykopał mężczyzna wykonujący prace ziemne na jednej z posesji w Nienowicach.

 

We wtorek, 29 czerwca dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony o ujawnieniu niewybuchów na terenie jednej z posesji w Nienowicach. Na znalezisko natknął się mężczyzna wykonujący prace ziemne związane z przygotowaniem wykopu pod kabel. Miejsce to zostało natychmiast zabezpieczone przez funkcjonariuszy z komisariatu w Radymnie.

– Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znalezione niewybuchy, to 29 granatów RTG33, 6 zapalników i 25 granatów rurowych pochodzących najprawdopodobniej z okresu I wojny światowej – mówi asp. szt. Anna Długosz, rzecznik prasowy KPP w Jarosławiu.

Wezwani na miejsce saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie sprawdzili teren i usunęli niewybuchy.

Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia i wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce gdzie się znajdują, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

EK/KPP

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...