Grozili mu maczetą

Date:

Na jednej z ulic Przeworska doszło do rozboju. Nastolatkowie grożąc napadniętemu 20-latkowi maczetą, zabrali mu telefon komórkowy, który później porzucili w lesie.

 

Policjanci z wydziału kryminalnego przeworskiej komendy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 29 sierpnia, po godz. 2 w nocy, na ul. Pod Rozborzem w Przeworsku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do 20-letniego mieszkańca gminy Przeworsk podeszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy grożąc pokrzywdzonemu maczetą, zażądali od niego pieniędzy. 20-latek nie miał przy sobie gotówki, zabrali mu więc telefon komórkowy i oddalili się z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze od razu po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kilka godzin później zatrzymali 15-letniego mieszkańca gminy Tryńcza oraz 19-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Odzyskali telefon komórkowy, który sprawcy porzucili w lesie w Tryńczy oraz zabezpieczyli maczetę, którą posługiwali się podczas rozboju. Wykonane w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Decyzją prokuratora, 19-latek został objęty policyjnym dozorem, poręczeniem majątkowym oraz zakazem opuszczania kraju. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 15-latek odpowiadał będzie przed sądem rodzinnym.

 

DP/KPP Przeworsk

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...