Groźny przestępca zatrzymany na przejściu w Korczowej

Date:

Służby kilkudziesięciu krajów świata od blisko dwóch lat poszukiwały 41-letniego Ukraińca, za którym wystosowano czerwoną notę Interpolu. W sobotę, 5 lutego mężczyzna pojawił się na przejściu granicznym w Korczowej. Chciał wjechać do kraju ojczystego, ale zatrzymany przez polską Straż Graniczną został umieszczony w areszcie.

 

– W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach policyjnych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 41-letni obywatel Ukrainy, który zgłosił się do odprawy granicznej na wyjazd z Polski widnieje w Interpolu jako poszukiwany czerwoną notą. Ten stopień zastrzeżenia jest informacją dla służb, że mają do czynienia z osobą niebezpieczną – informują służby prasowe Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymany cudzoziemiec jest podejrzany o włamanie i pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został doprowadzony do sądu i umieszczony w areszcie.

W 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez Interpol. W ubiegłym roku ujęto dwadzieścia takich osób.

erka/BOSG

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...