Ich miejsce na ziemi

Date:

W Szkole Podstawowej w Kańczudze odbyło się uroczyste podsumowanie II Gminnego Konkursu Młodych Artystów „Dom, rodzina – moje miejsce na ziemi”, podczas którego laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

Konkurs zachęcał do refleksji na temat wartości rodziny i domu rodzinnego, umożliwiał uczestnikom zaprezentowanie swoich możliwości twórczych oraz talentów – recytatorskich, plastycznych i muzycznych. Organizatorzy: Renata Blok, Renata Śliwa oraz Aleksander Fudali, nauczyciele SP w Kańczudze, zaprosili do udziału uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Kańczuga.

Do konkursu zgłoszono 98 prac: 63 prace plastyczne, 17 recytacji, i 18 prezentacji piosenek. Spośród nich jury wyłoniło 32 laureatów oraz przyznało 12 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii plastycznej wśród uczniów klas I-III, I miejsce zajęła Oliwia Musz (SP w Siedleczce), II – Barbara Weselak (SP w Kańczudze) i Piotr Południak (SP w Kańczudze), a III – Emilia Rzeźnik (SP w Rączynie) i Jessica Buryło (SP w Siedleczce). Wyróżnieni zostali: Elwira Pilawa (SP w Rączynie), Karol Czuba (SP w Kańczudze), Sebastian Szczygieł (SP w Kańczudze). Wśród uczniów klas IV-VI, I miejsce zajęli: Karolina Dudek (SP w Kańczudze), Milena Cynk (SP w Kańczudze), Kamila Gronkowska (SP w Kańczudze), II – Zofia Wójtowicz (SP w Krzeczowicach), Zuzanna Świtalska (SP w Kańczudze), a III – Angelika Pieniążek (SP w Krzeczowicach) i Emilia Krawiec (SP w Łopuszce Wielkiej). Wyróżniono: Zuzannę Matrejek (SP w Krzeczowicach), Wiktorię Szpunar, Justynę Rybacką i Antoninę Śliwę (SP w Kańczudze). W grupie uczniów z klas VII-VIII, I miejsce zajęła Paulina Głąb (SP w Kańczudze), II – Patrycja Morawska (SP w Kańczudze), III – Nikola Nicpoń (SP w Siedleczce). Wyróżnienia otrzymali: Konrad Stącel (SP w Kańczudze), Karolina Szlachcic (SP w Kańczudze) oraz Magdalena Szybiak (SP w Kańczudze).

W kategorii recytatorskiej najlepszy wśród uczniów z klas I-III okazał się Aleksander Mazur (SP w Siedleczce), II miejsce zajęła Elwira Pilawa (SP w Rączynie), a III – Lucyna Szafran (SP w Rączynie). Wśród uczniów klas IV-VI, I miejsce zajęła Aleksandra Szajner (SP w Kańczudze), II – Emilia Buryło (SP w Rączynie), III – Weronika Kowal (SP w Łopuszce Wielkiej). Wyróżniono Aleksandrę Pilawę (SP w Pantalowicach) oraz Natalię Nowicką (SP w Sieteszy).Wśród uczniów z klas VII-VIII, I miejsce zajęła Zuzanna Konieczny (SP w Kańczudze), II – Gabriela Swaczyna (SP w Kańczudze), a III – Emilia Fudała (SP w Pantalowicach). W Kategorii piosenki w najmłodszych klasach I miejsce zajęła Maja Harpula (SP w Kańczudze), II – Gabriela Fudali (SP w Kańczudze), a III – Martyna Mnich (SP w Siedleczce). Wśród uczniów klas IV-VI, I miejsce zajęły Milena Klepacz (SP w Kańczudze) i Lena Sadowska (SP w Pantalowicach), II – Maja Futoma (SP w Łopuszce Wielkiej), III – Milena Harpula (SP w Kańczudze). W grupie uczniów klas VII-VIII, I miejsce zajęła Weronika Mucha (SP w Kańczudze). II i III miejsca nie przyznano.

Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, a patronat medialny Gazeta Jarosławska. Nagrody ufundowali: Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Koło Łowieckie „Szarak” w Kańczudze oraz Firma Tworzydło Transport-Logistyka.

DP/SP w Kańczudze

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...