Impresje nadwodne w Przeworsku

Date:

Na wernisażu wystawy Impresje Nadwodne – Wenecja-Amsterdam-Brugia – w rysunku i akwareli Alicji Nikiel w Przeworsku zgromadziło się wiele osób zainteresowanych tym tematem.

Wśród zebranych gości byli m.in. Agnieszka Zakrzewska sekretarz Miasta Przeworska wraz z  Dorotą Jarosz skarbnikiem Miasta Przeworska, dyrektorzy i pracownicy przeworskich jednostek oraz miłośnicy sztuki, lokalni artyści i czytelnicy. Alicja Nikiel, jest plastyczką, ilustratorką i graficzką, od 10 lat członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie. Pochodzi z Kęt, a obecnie mieszka w Gniewczynie Łańcuckiej.
Jak sama twierdzi – rysowała od małego, bo już od 3 roku życia, często na marginesach jeszcze nie przeczytanych gazet. Mieszkała w Grecji, Belgii, Holandii i Włoszech. Rezultatem jej podróży są prace, które prezentowała na wystawach w tych krajach, jak też i w Polsce, Izraelu, Anglii i USA. Na wystawie zebrani mieli możliwość zobaczyć rysunki
i akwarele z trzech pięknych miast położonych nad wodą, często określanych jako „Wenecje Północy” – tj.: Wenecji, Amsterdamu i Brugii.

Red.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...