Inwestycje na drogach powiatu

Date:

W piątek, 28 sierpnia zakończył się odbiór techniczny prac na powiatowej drodze Sośnica – Zadąbrowie. Powstała także nowa nawierzchnia w Wetlinie I oraz chodnik w Miękiszu Nowym.

 

Odcinek o długości blisko 2 kilometrów, istniejącej, ale będącej w nie najlepszym stanie drogi, całkowicie odmienił swój wygląd. Koszt inwestycji wyniósł 3,6 mln złotych, przy 80% wsparciu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Przy inwestycji, z powiatem jarosławskim współpracowała gmina Radymno.

– Jezdnia została poszerzona z 4 do 6 metrów, na całej długości powstał także chodnik – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Zwiększono także nośność drogi.

– Przejmie ona ruch z pobliskiej kopalni żwiru i piasku w Sośnicy, omijając Święte i Radymno – wyjaśnia Janusz Obłoza, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu. Ta inwestycja była również ważna ze względu na to, że jest to bardzo ważny trakt dla miejscowych przedsiębiorców rolnych, korzystających z ciężkiego sprzętu rolniczego.

Ostatnimi dniami zakończył się także remont drogi w miejscowości Wietlin I oraz budowa chodnika w Miękiszu Nowym. Inwestycje powiatu we współpracy z gminą Laszki pochłonęły ok. 350 tys. zł.

Opr. EK, fot. Starostwo

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...