Jacek Kierepka nowym wicestarostą

Date:

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Przeworskiego, która odbyła się w piątek, 16 października, radni wybrali spośród siebie nowego Wicestarostę oraz dwóch członków Zarządu Powiatu.

 

Przypomnijmy, że po śmierci przewodniczącego Rady, Tadeusza Kiełbowicza, funkcję tę objęła Agnieszka Bukowa-Jedynak, natomiast w skład Rady wszedł Łukasz Laska, który w wyborach samorządowych uzyskał drugi wynik po ś.p. T. Kiełbowiczu. Choć Ł. Laska w 2018 r. startował z listy komitetu „Razem dla powiatu”, wchodząc teraz w skład Rady zadeklarował, że przystąpi do Prawa i Sprawiedliwości. Tym samym ugrupowanie to może rządzić samodzielnie, „koalicja naturalnie wygasła”, jak argumentował starosta Bogusław Urban. Na poprzedniej sesji, we wrześniu, złożył on wniosek o odwołanie dotychczasowego wicestarosty, Jerzego Mazura, który dwa lata temu, razem ze zmarłym przewodniczącym, poparł PiS, dzięki czemu zyskało ono większość w Radzie.

W piątek, 16 października, przyszedł czas na powołanie nowego wicestarosty. B. Urban zaproponował na to stanowisko radnego i członka Zarządu, Jacka Kierepkę, a Rada stosunkiem głosów 13 „za” i 2 „przeciw” w głosowaniu tajnym, wyraziła na to zgodę. Nowy starosta ma 45 lat, pochodzi z Adamówki. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne. Od 2001 roku pracuje w Urzędzie Gminy Adamówka, od 2007 r. jest sekretarzem tej Gminy.

Roszady w Radzie spowodowały, że zwolniły się dwa miejsca w Zarządzie Powiatu. Radni, również w tajnym głosowaniu, zdecydowali że zajmą je: Mieczysław Żuk (12 „za”, 3 „przeciw”) oraz Łukasz Laska (10 „za”, 5 „przeciw”).

Radni pozostałe punkty obrad przegłosowali sprawnie i szybko. Wśród nich znalazło się m.in. wyrażenie zgody na udzielenie pożyczki szpitalowi SP ZOZ w Przeworsku.

 

DP

fot. Powiat Przeworski

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...