Jak bezpiecznie rozjaśniać włosy w domu?

Date:

Wiele osób zastanawia się, jak rozjaśnić włosy w domu, aby efekt był taki, jakiego oczekujemy. Okazuje się, że wcale nie jest to aż tak trudne zadanie. Producenci kosmetyków przeznaczonych do koloryzacji stanęli na wysokości zadania, dlatego dostępne w sklepach preparaty są nie tylko proste w użytkowaniu, ale także bezpieczne dla naszej skóry. Z tego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę, jeżeli niekoniecznie chcesz udać się do salonu fryzjerskiego, natomiast zależy Ci na odświeżeniu koloru bądź jego całkowitej zmianie.

 

Domowa koloryzacja – co warto o niej wiedzieć?

Aktualnie wiele pytań do specjalistów dotyczy tego, jak rozjaśnić włosy w domu. Są osoby, które obawiają się, że w ten sposób mogą pogorszyć kondycję włosa i sprawić, że fryzura będzie wyglądała jeszcze gorzej niż przed zabiegiem. Warto mieć na uwadze, że jeżeli chcemy uzyskać perłowy blond czy każdy inny, jasny kolor, to musimy uważać, aby nie przesadzić i nie doprowadzić do uszkodzenia łusek.

 

Domowa koloryzacja nie jest trudna, jednak bezwzględnie musimy postępować według zaleceń producentów. Nie ma tutaj miejsca na eksperymenty, jeżeli nie jesteśmy profesjonalistami. Na ulotce znajdziemy najważniejsze informacje, którymi będziemy kierować się podczas nakładania produktu.

 

Jak rozjaśnić włosy w domu?

Jeżeli zastanawiasz się, jak rozjaśnić włosy w domu, to na początku podejmij decyzję dotyczącą koloru. Może być to perłowy blond, popielaty lub każdy inny, jasny odcień. Postaraj się dobrać go do typu urody, tworząc kontrast lub wręcz przeciwnie – spraw, aby Twoje rysy stały się łagodne i delikatne.

Wybieraj tylko sprawdzone i polecane produkty, np. marki L’Oréal Paris. Postaraj się, aby przystępując do rozjaśniania, Twoje włosy były w możliwie jak najlepszej kondycji. Nie zaleca się wykonywać tego rodzaju zabiegu na włosach, które są kruche, łamliwe i łatwo wypadają. Może się okazać, że nie uzyskamy takiego efektu, jakiego oczekiwaliśmy. Co więcej, późniejsza pielęgnacja stanie się jeszcze trudniejsza.

 

Przed rozjaśnianiem zabezpiecz dokładnie ubranie, jak i skórę głowy (wolimy uniknąć podrażnienia czy przesuszenia). Przydatna będzie peleryna fryzjerska oraz krem, który zaaplikujemy na linii włosów. Nakładając produkt na włosy (wedle zaleceń producenta), nie powinniśmy być zaskoczeni, że początkowo może przybrać on dosyć nietypowy kolor. Oznacza to, że preparat działa poprawnie i pomaga usunąć konkretne pigmenty z naszych włosów. Ostateczny kolor zobaczymy dopiero po umyciu i wysuszeniu.

 

Pamiętaj, że rozjaśnianie włosów w domu będzie proste i bezpieczne, o ile nie schodzisz z ciemnego koloru na jasny. Jeżeli zależy Ci na zmianie z czerni na blond, to w takim przypadku koniecznie udaj się do salonu fryzjerskiego, gdzie zostanie przeprowadzona profesjonalna i nieco bardziej skomplikowana (nieco inna niż domowa koloryzacja) usługa.

 

Jaką farbę do włosów wybrać?

Jeżeli zależy nam na rozjaśnieniu włosów na perłowy blond bądź każdy inny odcień, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy wybieramy polecaną i sprawdzoną farbę. Na rynku kosmetycznym nie brakuje produktów, które od wielu lat cieszą się dobrymi opiniami. Warto również zwrócić uwagę na to, czy wybieramy preparat z

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...