Jarosławianie przedstawili swoje pomysły na wydanie miliona złotych!

Date:

14 czerwca zakończył się nabór projektów do Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Wpłynęło 63 propozycje jarosławian na zagospodarowanie 1 miliona złotych.

 

Projekty zgłaszane były w pięciu kategoriach. W kategorii A1 mieszkańcy zgłosili 8 projektów, w kategorii A2 – 8 projektów, w kategorii B1 – 14 projektów, w kategorii B2 – 6 projektów, a w kategorii C – 27 projektów. Wykaz wszystkich propozycji został   opublikowany na stronie miastojaroslaw.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz został zamieszczony na urzędowej tablicy ogłoszeń.

Podobnie jak w latach ubiegłych Jarosławianie zgłaszali bardziej praktyczne projekty, które dotyczyły m.in. placówek oświatowych – wymiany ogrzewania, budowy zakątków edukacyjno-sensorycznych, aranżacji przestrzeni, modernizacji terenu w otoczeniu budynku szkoły czy budowy siłowni plenerowych. Nie brakowało też bardziej wyszukanych propozycji jak: ustawienie fortepianu na jarosławskim Rynku, czy zamontowanie kamery do obserwowania widoku jego otoczenia. Zgłoszony został również pomysł ustawienia figury Świętego Michała Archanioła na Pl. św. Michała oraz powstanie miejskiej wypożyczalni rowerów. Nie zabrakło też pomysłów na organizację wydarzeń kulturalnych: warsztatów, pikników, biegów czy zawodów sportowych.

Lista projektów dopuszczonych do głosowania oraz projektów odrzuconych zostanie opublikowana do 27 sierpnia na stronie internetowej: www.miastojaroslaw.pl, w zakładce poświęconej budżetowi obywatelskiemu. Do 3 września będzie można złożyć odwołanie w sprawie projektów niedopuszczonych do głosowania. Ogłoszenie ostatecznych list projektów nastąpi do 10 września. Głosowanie potrwa do 6 października.

 

EK

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...