Jarosławianka Emilia Bilik została Miss Nastolatek Małopolski

Date:

15-letnia Emilia Bilik została wybrana Miss Nastolatek Małopolski oraz Miss Nastolatek PAESE Cosmetics Województwa Małopolskiego 2022. Gala Finałowa najbardziej prestiżowego konkursu w województwie małopolskim odbyła się w niedzielę, 26 czerwca w Hotelu Swing w Krakowie.

 

O koronę najpiękniejszej nastolatki ubiegało się 30 dziewczyn, z których wybrano finałową dziesiątkę. Wśród nich znalazła się właśnie Emilia Bilik z Jarosławia, która ostatecznie została wybraną Miss Nastolatek Województwa Małopolskiego 2022. W tym samym dniu odbywał się także wybór Miss Województwa Małopolskiego 2022, którą została

Oliwia Patryka ze Złoczewa. Tradycyjnie zostały też wręczone tytuły Miss Krakowa – zdobyła go Klaudia Trajdos z Krakowa. Tytuł Miss Nastolatek Krakowa trafił do Natalii Tworek z Rymanowa-Zdroju, natomiast tytuł Miss Studentek Województwa Małopolskiego 2022 zdobyła Diana Liusina z Krakowa. Galę poprowadziły Karolina Wiltowska (Miss Dolnego Śląska oraz IV Wicemiss Polski 2019), Paulina Karasiuk (Miss Wrocławia 2019) oraz Żaneta Kotarba (II Wicemiss Małopolski i Miss Polski Foto 2020) a uświetnili ją swoimi występami Paweł Tur, Adi Kowalski, Agnieszka KOVA Kowalczyk oraz Kinga Bogdańska.

Jarosławianka, Emilia Bilik, która reprezentowała nasze miasto w konkursie piękności ma około 174 cm wzrostu. Od września rozpocznie naukę w drugiej klasie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu. Nastolatka ma wszechstronne zainteresowania:

– Jeżdżę konno, gram na skrzypcach, przez jakiś czas uczyłam się także śpiewu – wymienia Emilia.

Jak mówi jej mama, Marzena Bilik, „córki zawsze było wszędzie pełno. Od najmłodszych lat się gdzieś udzielała”. Jak się okazuje, do konkursu piękności trafiła też całkiem przypadkiem.

– Pewnego razu jedna z koleżanek Emilii znalazła w Internecie informację o konkursie piękności. Dziewczyny wygłupiając się porobiły sobie jakieś zdjęcia, które później zostały wysłane na adres organizatora. To było jakiś rok temu. Emilia miała wówczas czternaście lat. Na zdjęciach tych nie była nawet umalowana. Stała w niezapiętych butach, dlatego, gdy dowiedzieliśmy się, że córka przeszła do dalszego etapu, byliśmy bardzo zaskoczeni – opowiada pani Marzena, śmiejąc się z całej tej historii. – Dalej samo się już potoczyło. Najpierw był ćwierćfinał, później półfinał – mówi. Aż tu nagle pojawiła się korona.

Nastolatka otrzymała też wiele wartościowych nagród. – Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni całym tym przedsięwzięciem. Wszystko zostało bardzo fajnie przygotowane. Nigdy nie spodziewaliśmy się, że naszą rodzinę spotka coś takiego – mówią rodzice Emilii, którzy przez cały ten czas wspierali córkę.

Sama Emilia jest bardzo zadowolona ze zdobytych przez siebie tytułów. Niemniej jednak do całego tego szumu, który wytworzył się wokół jej skromnej osoby, podchodzi z dystansem. – Cieszymy się, że mamy tak rozsądną córkę – mówi pani Marzena, mama Emilii.

Teraz Emilia będzie reprezentować Jarosław w ogólnopolskim finale o tytuł Polska Miss. Emilii i jej rodzicom gratulujemy! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 

EK, fot. Roman Słomka

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...