Jarosławianka Klaudia Mendyka z tytułem Miss Polonia Sportu

Date:

24-letnia Klaudia Mendyka z Jarosławia zdobyła tytuł Miss Polonia Sportu. Konkurs odbył się w piątek, 27 maja we Włocławku. Jego przebieg można było śledzić w TVP 2.

– Wczorajszy wieczór był niesamowitym przeżyciem. Dziękuję wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki oraz organizatorom za przygotowanie tak wspaniałego wydarzenia. Udało się wejść do top 10, z czego bardzo się cieszę. To zdecydowanie najpiękniejszy wieczór w życiu – napisała Klaudia Mendyka w mediach społecznościowych, tuż po otrzymaniu zaszczytnego tytułu.

Młoda jarosławianka jest przykładem, że warto podążać za marzeniami i konsekwentnie zmierzać do realizacji stawianych sobie celów. W ubiegłym roku otrzymała tytuł inżyniera architekta na Politechnice Krakowskiej i rozpoczęła studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Klaudia już od najmłodszych lat interesowała się modą. W ramach pracy dyplomowej zaprojektowała tzw. inkubator mody, czyli miejsce do kreowania mody i pokazów. Jakiś czas temu wysłała zgłoszenie do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w Polsce, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Została zaproszona do Warszawy, a wkrótce potem znalazła się w finałowej 20. Finał konkursu odbył się w minionym tygodniu. Zmagania finalistek w walce o tytuł najpiękniejszej można było obejrzeć na antenie TVP 2. W ten właśnie sposób poznaliśmy zwyciężczynie konkursu: tytuł Miss Polonia otrzymała Krystyna Sokołowska z Białegostoku (nr 17). I wice Miss Polonia została Karolina Malina z Kołobrzegu (nr 16), a II wice Miss Polonia Julia Baryga z Łodzi (nr 4).

Tytułem Miss Polonia Drogerii Natura będzie się cieszyć Agnieszka Brewka ze Złotowa (nr 19), a tytułem Miss Polonia Publiczności – Sandra Staszewska z Chodzieży (nr 7).

Natomiast tytułem Miss Polonia „Piękna z przesłaniem” uhonorowano Julię Barygę z Łodzi (nr 4), a Miss Polonia Sportu została właśnie Klaudia Mendyka z Jarosławia (nr 10). Wszystkim dziewczynom serdecznie gratulujemy.

Konkurs piękności Miss Polonia organizowany jest w Polsce od 1929 roku. Jego laureatki reprezentują Polskę w konkursach Miss Universe, Miss International, Miss Intercontinental, Miss Grand International, Miss Earth, Miss World, Miss Europe, Miss Baltic Sea, World Miss University. W konkursie mogą wziąć udział tylko bezdzietne panny w wieku od 18 do 25 lat, posiadające polskie obywatelstwo oraz niemające widocznych blizn ani tatuaży na ciele.

 

EK, fot. fb/Klaudia Mendyka

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...