Jarosławski MOPS się zamknął

Date:

– Od tygodnia nie można skontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jarosławiu. Podobno szczury wyłączyły telefony przegryzając łącza. W dobie pandemii, gdy kontakt osobisty jest maksymalnie ograniczony i w większości zostaje tylko telefon bądź Internet to duże utrudnienie – narzekała w ubiegły wtorek Czytelniczka.

 

Inni też dzwonią, tak jak i ja. Nikt nie obiera. Tym bardziej, że nikogo nie wpuszczają do środka – dodawała. Podobnych interwencji było więcej. Nasze próby telefonicznego skontaktowania się MOPS też okazały się bezskuteczne, mimo tego, że wybieraliśmy różne numery. We wtorek i w środę telefony placówki milczały.

Ośrodek zamieścił tylko komunikat z informacją, iż ze względu na awarię głównego światłowodu kontakt telefoniczny oraz e-mailowy z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu jest niemożliwy. Prosząc jednocześnie o kontakt wyłącznie za pomocą domofonu lub poprzez pocztę.

Udało nam się jednak porozmawiać z pracownikami. – Telefony nie działają od środy, 2 września. Od tego czasu nie mamy też dostępu do Internetu. Sytuacja jest dramatyczna, a rozpatrywanie wniosków znacznie się przedłuża. Rozumiemy mieszkańców i ich zdenerwowanie, ale nie mamy żadnego wpływu na sytuację. W ośrodku jest tylko jeden służbowy telefon komórkowy. Przekazujemy go z pokoju do pokoju, ale i tak brakuje czasu. Z prywatnych nie powinniśmy dzwonić – wyjaśnia pracownik.

Dowiadujemy się także, że ośrodek korzysta z tej samej centrali co Urząd Miasta i inne placówki podlegające Ratuszowi. Z wyjaśnień wynika, że centrala działa, ale łączący ją z siedzibą MOPS światłowód przestał funkcjonować. Łącze ma być w miarę szybko wymienione.

erka


 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...