Jarosławski szpital z ministerialnym certyfikatem

Date:

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu otrzymało Certyfikat Akredytacyjny przyznawany przez Ministra Zdrowia. Oceny dokonał niezależny w decyzjach, profesjonalny ośrodek akredytacyjny – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia z Krakowa (CMJ).

 

Certyfikat akredytacyjny stanowi dowód, iż jarosławski szpital funkcjonuje zgodnie z wymaganymi standardami, a także cechuje się wysoką jakością udzielanych świadczeń. W Polsce spośród 950 szpitali tylko 176 posiada taki certyfikat. Na Podkarpaciu jest ich 14. Oprócz COM w Jarosławiu certyfikatem może pochwalić się także Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku w zakresie lecznictwa stacjonarnego. Certyfikat jest wydawany na trzy lata. W jarosławskim szpitalu straci ważność w maju 2025 r. Ważność certyfikatu w szpitalu przeworskim upływa w styczniu 2024 r.

Certyfikat uzyskują wyłącznie szpitale stosujące najwyższe standardy w zakresie opieki nad pacjentem, bezpieczeństwa i jakości wykonywanych świadczeń, ale również stosujące narzędzia do ciągłego nadzoru oraz analizy procesów terapeutycznych. Działania takie pozwalają na sprawne funkcjonowanie placówki. Dają również możliwość szybkiej identyfikacji i eliminacji niekorzystnych zjawisk i zagrożeń. Uzyskanie certyfikatu akredytacyjnego zobowiązuje do ciągłego doskonalenia a sprostanie tym standardom akredytacyjnym wymaga zaangażowania całego zespołu.

erka/COM

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...