Jednomyślne absolutoria

Date:

W kolejnych gminach radni byli jednomyślni co do udzielenia wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za ubiegły rok.

 

Sesja absolutoryjna w Adamówce odbyła się 28 lipca. Omawiając krótko raport o stanie gminy, wójt Edward Jarmuziewicz zwrócił uwagę, że po raz pierwszy w historii gminy Adamówka, liczba jej mieszkańców spadła poniżej 4 tysięcy.

W 2021 roku urodziło się 29 dzieci, zmarło 49 osób. Na koniec roku mieliśmy 3988 mieszkańców – powiedział wójt zauważając, że liczba dzieci, które się urodziły na terenie całej gminy to zaledwie jedna klasa w szkole. Wrócił tym samym do tematu oświaty i utrzymywania szkół z niską liczbą uczniów. Radni jednomyślnie udzieli wójtowi wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2021 rok. Planowane dochody w wysokości ponad 24 mln 155 tys. zł, wykonane zostały na blisko 25 mln 656 tys. zł, co stanowiło 106,2%. Zaplanowane wydatki to ponad 27 mln 187 tys. zł, wykonane w ponad 22 mln 737 tys. zł, tj. 83,6% planu. Wójt podkreślił nadwyżkę, którą udało się wypracować i zaznaczył, że w 2021 r. sprzedaż drewna po raz pierwszy przekroczyła kwotę 1 mln zł, co stanowiło duży wpływ dla budżetu gminy.

 

Podczas sesji Rady Gminy Gać wójt Grażyna Pieniążek szczegółowo omówiła raport o stanie gminy podkreślając, że wszystko, co zostało ustalone na początku kadencji, konsekwentnie jest realizowane w kolejnych latach, mimo że jest to dość trudny czas. Tu także radni byli jednomyślni co do udzielenia wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu, który przedstawił się następująco: planowane dochody w wysokości ponad 27 mln 367 tys. zł, wykonano na ponad 28 mln 070 tys. zł, co stanowi 102,57% planu, z kolei planowane wydatki to ponad 32 mln 391 tys. zł, wykonanie – blisko 30 mln 432 tys. zł co stanowi 93,95% planu. G. Pieniążek podziękowała wszystkim za jednomyślność i współpracę na rzecz gminy ponad podziałami politycznymi.

DP

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...