Jest wykonawca mostu na Sanie

Date:

Budowa drugiego mostu na Sanie, która według zapowiedzi miała ruszyć w minionym roku, w tym roku powinna się rozpocząć. Zbuduje go firma Mosty Łódź, która w przetargu ogłoszonym przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich zaproponowała najniższą cenę. Koszt inwestycji wyniesie prawie 189 mln zł.

 

W przetargu na budowę mostu wzięło udział 11 firm. Najwyższa oferta była droższa od wybranej i ponad 100 mln zł. Inwestycja będzie częścią zadania: „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław – Oleszyce – Cieszanów – Bełżec wraz z budową mostu na rzece San oraz budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w m. Jarosław”.

Mosty Łódź mają wybudować liczący 624 m most. Długość przęsła nurtowego wyniesie 100 m. Powstanie też infrastruktura towarzysząca. Droga wraz z mostem będzie liczyć około 2 km. Inwestycja ma zostać zakończona za półtora roku i będzie realizowana w dwóch etapach.

Początek nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 zlokalizowany będzie na węźle drogowym jarosławskiej obwodnicy na wysokości Huty Szkła. W tym miejscu zaplanowano budowę nowych łącznic i dwóch rond w celu zapewnienia możliwości skrętu we wszystkich kierunkach. Koniec nowego odcinka drogi zaprojektowano w formie ronda u zbiegu z drogą powiatową w Sobiecinie. Pasy ruchu będą miały szerokość 3,5 metra. Przewidziano też ścieżki rowerowe z możliwością ruchu pieszych po obu stronach jezdni. Most ma mieć najwyższą klasę obciążenia. Nowa trasa przecina obszar Natura 2000 „Rzeka San” i przebiega przez tereny zalewowe oraz nieużytki.

erka

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...