Jubileusz Studia Baletowego „Terpsychora”

Date:

„Nie wyrastaj z marzeń” … pod takim hasłem w poniedziałek, 28 listopada w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbył się jubileuszowy pokaz Studia Baletowego „Terpsychora” prowadzonego przez Galinę Koval.

 

Studio funkcjonuje w Przemyślu już od 10 lat, a od 3 lat w ramach studia zajęcia odbywają się również w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki. Podczas koncertu jubileuszowego wystąpiły baletnice z Jarosławia, które zatańczyły układ pt. „Przyjaciele lasu” oraz grupy baletowe z Przemyśla, które zaprezentowały swoje układy choreograficzne. Na scenie wystąpili także członkowie Stowarzyszenia EM-Art, którzy wykonali taniec country. Miłym akcentem tego wydarzenia był występ przemyskiej piosenkarki Małgorzaty Stankiewicz, która napisała hymn dla Studia Baletowego „Terpsychora” pt. „Tańcz, tańcz, tańcz”. Całość prowadziła Justyna Wota, instruktor JOKiS.

Zajęcia ze Studia Baletowego „Terpsychora” w JOKiS prowadzone są od 2019 roku, czyli od czasu oddania do użytku sali, która stwarza doskonałe warunki do nauki baletu.

– W Jarosławiu czuję się bardzo dobrze. Bardzo dużo dzieci chce chodzić na balet, co bardzo mnie cieszy – mówi Galina Koval, prowadząca Studio Baletowe „Terpsychora.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w środę. Prowadzone są w trzech grupach: początkującej, zaawansowanej i wyczynowej.

  1. Koval bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za udział w uroczystości z okazji jubileuszu 10-lecia Studia, w tym 3-letniej jego działalności w Jarosławiu.

– Dziękuję za wszystkie życzenia i gratulacje – mówi G. Koval.

EK, fot. JOKiS

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...