Jubileusze księdza prałata A. Surowca

Date:

W poniedziałek, 8 czerwca odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 40-lecia święceń kapłańskich i 30-lecia pobytu w Jarosławiu księdza prałata Andrzeja Surowca, proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu.

 

Uroczystość zgromadziła m. in. przedstawicieli władz, duchowieństwa, służb mundurowych, organizacji i stowarzyszeń oraz parafian. Po wspólnej modlitwie przedstawiciel Rady Parafialnej przypomniał zasługi ks. prałata dla parafii:

– W imieniu wszystkich parafian chciałbym gorąco podziękować ks. Prałatowi za wielkie poświęcenie przy budowie i wystroju wnętrza naszego kościoła, przy przebudowie starego kościoła na Katolickie Centrum Kultury, za budowę plebanii, hali sportowej i strzelnicy sportowej, za wyremontowanie i wyposażenie Helusza, wreszcie za wybudowanie Pomnika Pamięci Narodowej w Jarosławiu. Dziękujemy też za inicjatywy dla młodzieży. Myślę, że nie tylko nasi parafianie, ale wielu mieszkańców Jarosławia jest wdzięcznych za liczne inicjatywy charytatywne, których symbolem jest „Świetlica u Kolpinga”, czy „Piknik z Bliźnim na majówkę” oraz za wielkie i małe niezapomniane koncerty muzyczne – mówił.

Msza św. koncelebrowana była przez kapłanów z jarosławskich oraz okolicznych parafii.

Ks. proboszcz Andrzej Surowiec od 30 lat realizuje nowoczesną wizję pracy duszpasterskiej i tworzy dzieło, wokół którego skupia nie tylko swoich parafian, ale i mieszkańców miasta. Przez ten czas stworzył ponad 30 wspólnot parafialnych, odebrał wiele nagród i wyróżnień oraz zapoczątkował inicjatywy, które już na dobre wpisały się w tradycję Jarosławia, jak np. Piesza Pielgrzymka z Jarosławia do Jodłówki, Miejska Droga Krzyżowa, Różaniec połączony z Marszem Światła czy Orszak Trzech Króli.

Fot. UM

Na zakończenie uroczystości jubilat podziękował wszystkim zebranym za wspólną działalność i życzliwość z ich strony. Uczestnicy uroczystości otrzymali pamiątkowe albumy.

Opr. EK, fot. UM

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...