Kameralnie w bazylice

Date:

W niedzielę, 20 marca, w bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku odbył się drugi koncert w ramach I Przeworskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

 

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie ArtMusicArtist, a dyrektorem artystycznym festiwalu oraz inicjatorką całego przedsięwzięcia jest pochodząca z Przeworska, Wioletta Fluda-Tkaczyk.

Wykonawcami koncertu byli Bartosz Gaudyn (trąbka) i Arkadiusz Bialic (organy). Dość licznie zebrani w bazylice słuchacze mieli przyjemność obcować z utworami m.in. Cesara Francka, Dietricha Buxtehude, Antonina Dvoraka, czy Jana Sebastiana Bacha. Tydzień wcześniej w Przeworsku wystąpili Milena Sołtys-Walosik (sopran) i Marek Stefański (organy). A już w najbliższą niedzielę (27.03.) odbędzie się ostatni z koncertów. Wówczas będziemy mogli usłyszeć Piotra Lato (klarnet) i Michała Białko (organy).

Festiwal w całości sfinansowany został z budżetu Powiatu Przeworskiego oraz Fundacji LOTTO. Zarząd Powiatu Przeworskiego przyznał dotację na realizację zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w kwocie 10 tys. zł na organizację wydarzenia. Partnerami Festiwalu są: Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy oraz Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku.

 

DP

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...