Każdy został nagrodzony

Date:

W czwartek, 6 października, w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej odbyła się II Spartakiada Osób Sprawnych Inaczej.

 

Spartakiadę otworzyła prezentacja drużyn i zapalenie znicza olimpijskiego. W tegorocznej imprezie wzięło udział 11 placówek z terennu powiatu przeworskiego: Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sieniawie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gaci, Środowiskowy Dom Samopomocy w Zalesiu z filią w Łapajówce, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Przeworsku, Dzienny Dom „Senior-Wigor” z Białobok, Dzienny Dom Pobytu dla osób starszych w Hucisku Jawornickim, Dzienny Dom SENIOR+ w Przeworsku, Dzienny Dom SENIOR+ w Lipniku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łopuszce Wielkiej oraz Dzienny Dom Pomocy w Zarzeczu. Jak podkreślali organizatorzy, to wspaniała okazja do integracji i wzmocnienia poczucia identyfikacji z grupą. Zawodnicy wzięli udział w kilku konkurencjach: m.in. rzucie do kosza, strzale do bramki, rzucie do celu, wyścigach rzędów. Podczas Spartakiady sędziowie Kańczuckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie prowadzili klasyfikacji, ponieważ wygranymi byli wszyscy i wszyscy otrzymali nagrody – które w imieniu współorganizatora, Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga, wręczyła sekretarz Teresa Argasińska.

Organizatorami wydarzenia byli: burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, Kańczucki Ośrodek Sportu i Rekreacji, ŚDS Łopuszka Wielka oraz Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej. Partnerami wydarzenia byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Łopuszce Wielkiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Łopuszce Wielkiej, Ośrodek Kultury Miasta i Gminy Kańczuga i Dom Senior + w Lipniku. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objęła Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

 

DP/fot. UMiG Kańczuga

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...