Kiedy reszta placu?

Date:

GORLICZYNA, p.SZEWNIA: Kilka miesięcy temu na jednej z działek powstał plac zabaw dla dzieci. Niestety, składa się z zaledwie jednego elementu, a co gorsza, nie da się z niego korzystać, bo dookoła stoi woda.

 

Mieszkańcy zastanawiają się, czy rozbudowa placu będzie kontynuowana i co najważniejsze, czy teren zostanie ogrodzony?

Robi się coraz cieplej, a nawet nie ma gdzie wyjść z dziećmi. Jeśli już jest to możliwe, to nie ma tam ogrodzenia i strach puścić dziecko, by się choć trochę pobawiło – skarży się dzwoniący do Redakcji mężczyzna.

Jak udało nam się dowiedzieć, środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie Gminy Przeworsk na ten rok i plac powinien zostać jeszcze w tym roku oddany do użytku.

Urządzenie, które pojawiło się na placu w grudniu, to dopiero początek inwestycji, która ze względu na warunki atmosferyczne, musiała zostać przerwana.

Pozostałe urządzenia, z których ma składać się plac są już zakupione i oczekują na montaż. Wcześniej jednak trzeba jeszcze wyrównać teren, a takie prace

możliwe będą najwcześniej dopiero około maja, ze względu na wysoki poziom wód gruntowych w tym miejscu – dowiedzieliśmy się w Urzędzie Gminy.

 

DP

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...