Kładka czeka na odnowienie

Date:

Przejeżdżając autostradą w okolicach Przeworska możemy zauważyć stary most, a w zasadzie kładkę. Obiekt zwraca na siebie uwagę, ale czy można z niego korzystać?

 

Kładka, będąca pięcioprzęsłowym obiektem stalowym podwieszonym na układzie linowym, zlokalizowana jest w miejscowości Świętoniowa. By do niej dojechać, trzeba kierować się wąskimi dróżkami. W okolicy jest niewiele domów, a sam obiekt jest zamknięty, o czym informują znaki. Być może dlatego bywa znakomitą miejscówką dla tzw. „małych imprez plenerowych”. Świadczą o tym chociażby porozbijane butelki i zostawione w okolicy śmieci. Pod koniec marca w tym miejscu musieli interweniować strażacy –  z powodu niewielkiego pożaru na kładce oraz okolicznych suchych traw. Na szczęście nikomu wtedy nic się nie stało.

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, ze względu na zły stan techniczny potwierdzony przez okresowe przeglądy obiektów mostowych wykonywane przez firmy zewnętrzne, obiekt obecnie jest zamknięty dla ruchu, ale prace remontowe są planowane.

Przygotowana jest dokumentacja projektowa pt.: „Opracowanie dokumentacji na remont kładki na rzece Wisłok w miejscowości Świętoniowa w ciągu drogi powiatowej nr P 1579R Grzęska – Świętoniowa w km 5+990”. W planach Powiatu Przeworskiego jest odnowienie kładki – zapewnia Robert Mądry, dyrektor PZD w Przeworsku.

Dobrze byłoby, gdyby tak się stało i obiekt nie zniszczał do reszty. Po odnowieniu może stać się m.in. atrakcyjnym punktem na trasie rowerowych i pieszych wycieczek po okolicy.

 

DP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...