Kolędy na chór i orkiestrę

Date:

Mieszkańcy Pruchnika mieli możliwość wysłuchania koncertu w wykonaniu Chóru Michael z Kańczugi z Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej z Pruchnika z gościnnym udziałem członków OSP z Medyki. Partie solowe wykonały sopranistki Aleksandra Koszelik i Marta Stącel. Przy organach zasiadł Michał Dziki, a muzyczne kierownictwo objął Hubert Hadro.

 

Wydarzenie muzyczne odbyło się w niedzielę, 9 stycznia. – Kolędy stanowią ogromne bogactwo naszej wiary i spuścizny narodowej. Powstawały one i w pałacach i w chatach pokrytych strzechą, w czasie pokoju i w czas wojennej grozy. Zawsze towarzyszyła im wiara i nadzieja, że rodzący się Jezus zbawi świat, odkupi winy i odmieni zły człowieczy los – przypominają organizatorzy z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku.

Koncert składał się z czterech części, podczas których zaprezentowano tradycyjne polskie kolędy wykonane na przemian przez chór i orkiestrę. Wśród utworów znalazły się m.in. „Gdy się Chrystus rodzi”, „Z narodzenia Pana”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gwiazdka”, „Zaśnij Dziecino” czy „Przybieżeli do Betlejem”.

– Obecni na koncercie, mogli ponownie wyrazić swą radość z narodzenia Jezusa, wsłuchując się i śpiewając wspólnie kolędy – podsumowują organizatorzy.

erka/CKSiT w Pruchniku

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...