Kolping Frac ma już złoto

Date:

Pingpongiści Kolpingu Frac Jarosław mogli wreszcie założyć wywalczone złote medale. Nasz zespół zdobył po raz drugi tytuł Mistrza Polski, ale na ceremonię dekoracji musiał poczekać. Ta odbyła się w ubiegłym tygodniu w hotelu „Jarosław”.

Tenisiści stołowi i działacze klubu z Podkarpacia złote medale otrzymali podczas wyjątkowej konferencji. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli między innymi skarbnik Polskiego Związku Tenisa Stołowego – Grzegorz Kielar, Poseł na Sejm RP – Tadeusz Chrzan, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Piotr Pilch, Burmistrz Jarosławia – Waldemar Paluch oraz Starosta Jarosławski – Stanisław Kłopot, a także kapelan Polskiego Związku Tenisa Stołowego, zarazem prezes Kolpingu – ksiądz prałat Andrzej Surowiec.

Zespół Kolpingu Frac Jarosław w końcowej klasyfikacji sezonu 2019/2020 wyprzedził Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Autorami drugiego w historii klubu z Jarosława złotego medalu w LOTTO Superlidze byli Kou Lei, Cheng Jingqi, Han Qiyao i Daniel Górak. Menadżerem drużyny od wielu lat jest Kamil Dziukiewicz. – Cieszymy się, że złote medale są wreszcie w naszych rękach. To była wyjątkowa ceremonia medalowa, która kończy ten wspaniały sezon dla Kolpingu Frac Jarosław w rywalizacji drużynowej – mówi Kamil Dziukiewicz. Nasi tenisiści po raz drugi w historii wywalczyli złote medale w LOTTO Superlidze. Wcześniej Kolping Frac triumfował w tych rozgrywkach w sezonie 2017/2018. Ponadto drużyna z Podkarpacia ma na swoim także cztery brązowe medale (2012/2013, 2013/2014, 2014/2015 i 2015/2016) oraz triumf w Drużynowym Pucharze Polski (sezon 2015/2016 i 2017/2018). W ceremonii wzięli udział także najmłodsi adepci Kolpingu.

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...