Koniec zdalnego nauczania dla najmłodszych

Date:

W poniedziałek do szkół wrócili uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Roczniki starsze do 31 stycznia będą uczyć się zdalnie.

 

– Do szkół podstawowych podległych Miastu Jarosław wróciło 1105 uczniów z klas 1-3 – mówi Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia.

W sierpniu 2020 r., w oparciu o zalecenia GIS i MEN, zostały opracowane dla wszystkich szkół i przedszkoli szczegółowe procedury, mające pomóc w zapobieganiu zarażeniom koronawirusem.

– Dostosowano plany zajęć tak, aby uczniowie nie mieli możliwości kontaktu ze sobą podczas przerw oraz zadbano o wyznaczenie odpowiednich stref na przerwy dla poszczególnych klas. Każda klasa uczy się w jednej sali. Nie ma potrzeby przemieszczania się – mówi Renata Chlebowska, dyrektor Wydziału Oświaty.

Ponadto placówki są wyposażone w środki do dezynfekcji rąk i powierzchni użytkowych. Wyznaczone zostały izolatoria. Sale są systematycznie wietrzone, a powierzchnie ławek, klamek, podłóg systematycznie odkażane.

– Żadna z placówek nie zgłaszała problemów związanych ze wzrostem zachorowalności wśród nauczycieli, ponieważ nie było takiej sytuacji. W razie potrzeby organizowano zastępstwa „doraźne” – wyjaśnia R. Chlebowska.

Na powrót uczniów czekały również szkoły podstawowe z powiatu przeworskiego, m.in. podległe Miastu Przeworsk.

– Szkoły miejskie są gotowe na powrót uczniów klas 1-3. Problemy z absencją nauczycieli, na razie nas nie dotyczą – zapewniała końcem ubiegłego tygodnia Agnieszka Zakrzewska, sekretarz Miasta Przeworska.

Powrót uczniów klas 1-3 do szkół to odpowiedź na sygnały mówiące o tym, że najmłodsze dzieci nie najlepiej znoszą naukę na odległość. Fakt ten poprzedziło przeprowadzenie wśród nauczycieli testów na obecność koronawiursa.

Podczas nieobecności uczniów w szkołach, w wielu placówkach prowadzone były prace porządkowe oraz drobne remonty.

 

EK, fot. org.

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...