Konkurs Wiedzy Technicznej rozstrzygnięty

Date:

W środę, 30 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Jarosławiu odbył się finał Konkursu Wiedzy Technicznej „sapere aude – odważ się być mądrym”.

 

Uczestników tego wydarzenia powitał Adam Tomaszewski, dyrektor ZSTiO, który pokrótce przypomniał ideę konkursu.

W uroczystej Gali podsumowującej zmagania uczestników XX edycji udział wzięli przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu oraz Politechniki Rzeszowskiej. Swoją obecnością zaszczycili również: Dariusz Tracz, zastępca burmistrza Miasta Jarosławia oraz Marek Puzio, przewodniczący zarządu Fundacji Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. H. i T. Zielińskich. Po okolicznościowych przemówieniach zaproszonych gości nastąpiło wręczenie nagród dla finalistów i laureatów konkursu.

W jubileuszowej edycji KWT tytuł laureata uzyskali: Kamil Lauzer, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzeźnicy, którego opiekunem był Sławomir Sulisz. Zdobywca I miejsca uzyskał bon o wartości 1000 zł do sieci sklepów Media Expert, zestaw klocków Lego Technic oraz statuetkę KWT 1. II miejsce przypadło Witoldowi Fili, uczniowi Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. biskupa Wojciecha Tomaki w Trzebownisku, którego opiekunem była Beata Chlebowicz. Uczeń uzyskał bon o wartości 700 zł do sieci sklepów Media Expert, zestaw klocków Lego Technic oraz statuetkę KWT 2. Na III miejscu uplasował się Wojciech Hanejko, uczeń Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Tryńczy, którego opiekunem była Jolanta Chajec. Uczeń uzyskał bon o wartości 500 zł do sieci sklepów Media Expert, zestaw klocków Lego Technic oraz statuetkę KWT 3.

Pozostali uczestnicy konkursu odebrali pamiątkowe dyplomy.

Konkurs ten odbywa się od dwudziestu lat. Jest organizowany przez ZSTiO wraz z działającym przy szkole stowarzyszeniem Nauka i Rozwój. Patronat naukowy i związane z nim merytoryczne wsparcie zapewniają znane uczelnie wyższe naszego województwa: Politechnika Rzeszowska, Politechnika Lubelska oraz Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu. Mecenasem i głównym sponsorem konkursu od 9. lat jest Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”, a w obecnym roku dodatkowo Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich. Patronat honorowy nad konkursem od lat pełnią Starosta Powiatu Jarosławskiego, który jednocześnie jest też jednym z fundatorów nagród dla laureatów konkursu oraz Burmistrz Miasta Jarosławia. Patronat medialny pełni m.in. Gazeta Jarosławska.

 

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...