Kradziony bus na granicy

Date:

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali volkswagena transportera z przerobionym numerem identyfikacyjnym. Wartość pojazdu oszacowano na 55 tys. złotych.

 

Samochód z przekutym numerem VIN pojawił się na przejściu granicznym w Korczowej 3 lutego. – Do odprawy granicznej na wyjazd z Polski stawił się 59-letni obywatel Ukrainy, który podróżował samochodem marki Volkswagen T4. W czasie kontroli legalności pojazdu funkcjonariusze ujawnili ślady ingerencji w pole numerowe VIN. Przy współpracy z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, ustalono rzeczywiste numery identyfikacyjne pojazdu. Jak się okazało, auto zostało skradzione w Niemczech – informują służby graniczne.

Pojazd został zatrzymany, a Straż Graniczna prowadzi dalsze postępowanie w sprawie.

W tym roku jest to ósmy pojazd pochodzący z przestępstwa, zatrzymany przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Graniczni funkcjonariusze udaremniają także wywóz części ze skradzionych pojazdów. Pod koniec stycznia wpadł 37-letni Ukrainiec wiozący części warte 4,5 tys. zł ze skradzionego we Włoszech Jeepa. 46-letni Ukrainiec próbujący przewieźć kilkanaście podzespołów ze skradzionego w Polsce Audi Q7 wartych 20 tys. zł też został zatrzymany.

 

erka/BOSG

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...