Kto czyta najpiękniej?

Date:

W piątek, 20 maja, w przeworskim ratuszu odbyło się rozstrzygnięcie III Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania połączone z wręczeniem nagród, wyróżnień i dyplomów laureatom i uczestnikom konkursu.

 

W tegorocznej edycji udział wzięło 97 uczniów z 21 szkół podstawowych miasta i powiatu przeworskiego, którzy stanęli do rywalizacji w głośnym czytaniu legend i opowieści o Przeworsku, wskazanych przez organizatorów. Przesłuchania nagrań konkursowych odbyły się wcześniej w przeworskiej Filii PBW. Po wysłuchaniu wystąpień uczniów we wszystkich kategoriach wiekowych komisja konkursowa w składzie: Dorota Czarny-Konieczny (logopeda w Szkole Podstawowej nr 2 w Przeworsku), Barbara Wałczyk (nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jarosławiu), Małgorzata Wołoszyn (kustosz w Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Zamkowy ) oraz Katarzyna Rudnicka (nauczyciel-bibliotekarz w Filii PBW w Przeworsku) zdecydowała o podziale nagród. W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych I miejsce zdobyła Julia Rybacka (kl. II SP w Kańczudze), II – Klaudia Kiszka (kl. I SP nr 2 w Przeworsku), a III – Izabela Szyszka (kl. III SP w Majdanie Sieniawskim). Wyróżniono: Marię Kozak (kl. I SP w Gniewczynie Łańcuckiej), Oliwię Dyndał (kl. I SP w Żurawiczkach), Julitę Bułaś (kl. II SP nr 2 w Przeworsku) i Łukasza Dołęgowskiego (kl. III SP nr 2 w Przeworsku). W kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych I miejsce zajęła Maria Słonina (kl. IV SP nr 1 w Przeworsku), II – Emilia Drozd (kl. V SP nr 3 w Przeworsku) i III – Przemysław Dyndał (kl. V SP w Majdanie Sieniawskim). Wyróżnieni zostali: Kornelia Kępska (kl. V SP nr 3 w Przeworsku), Jan Tytuła (kl. V SP w Gniewczynie Łańcuckiej). W kategorii uczniów klas VII-VIII najlepsza okazała się Anna Wnęk (kl. VIII SP w Gniewczynie Łańcuckiej), II miejsce zajęła Maria Gorlach (kl. VII SP nr 1 w Przeworsku), a III – Kamila Flejszar (kl. VIII SP w Rozborzu). Wyróżnienia otrzymali: Eliza Żelisko (kl. VIII SP w Zespole Szkół i Placówek w Manasterzu), Michalina Kępska (kl. VIII SP nr 3 w Przeworsku), Mirela Łanda (kl. VIII SP w Siennowie) oraz Michał Krupa (kl. VIII SP nr 3 w Przeworsku).

W wydarzeniu, oprócz uczestników, wzięli też udział: zastępca Burmistrza Miasta Przeworska Wojciech Superson, wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu Marzena Fiołek, sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Przeworsku Lidia Bułaś.

Organizatorami konkursu były Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Przeworsku. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Przeworska dr Leszek Kisiel.

DP/fot. UM Przeworsk

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...