Kto pokieruje szpitalem?

Date:

W ostatnim czasie temat przeworskiego szpitala obecny jest podczas każdej z sesji Rady Powiatu Przeworskiego, a tych w przeciągu niecałego miesiąca odbyło się aż trzy. Opozycyjni radni niepokoili się, czy placówce która z dnia na dzień straciła dyrektora, nie grozi kryzys. W piątek, 15 lipca, Zarząd Powiatu przedstawił osobę, która do czasu wyboru nowego dyrektora, będzie pełniła jego obowiązki.

 

Szpitalem od poniedziałku kieruje Robert Płaziak.

O sytuację, w jakiej znalazł się szpital pytano już podczas sesji absolutoryjnej, 8 lipca. Głos zabrał wtedy zastępca dyrektora SP ZOZ ds. lecznictwa, Janusz Szynal. Wątpliwości

budziła zwłaszcza kwestia czy w tej sytuacji, w jakiej znalazła się placówka, zastępca posiada odpowiednie umocowania prawne, by podejmować decyzje związane z kierowaniem szpitalem.

Temat powrócił na sesji nadzwyczajnej zwołanej tydzień później, 15 lipca. Na pytania radnych obszernych odpowiedzi udzielał m.in. radca prawny starostwa. Podczas sesji Zarząd Powiatu przedstawił Roberta Płaziaka, który do czasu wyłonienia nowego dyrektora będzie pełnił jego obowiązki. R. Płaziak był obecny na sesji i korzystając z okazji krótko przedstawił swoją osobę i zapewnił, że obowiązki chce podjąć już od najbliższego poniedziałku.

Na moje ostatnie doświadczenia zawodowe składa się pełnienie obowiązków dyrektora, a wcześniej zastępcy dyrektora ds. finansowych w niedużych szpitalach powiatowych, podobnych do tego w Przeworsku. Zaczynałem w 1994 roku jako informatyk w szpitalu, potem kolejno przechodziłem szczeble kariery, żeby w 2008 roku, przy panujących bardzo dużych trudnościach w działalności leczniczej, objąć stanowisko zastępcy dyrektora. W 2014 roku zostałem zatrudniony w szpitalu w Lesku, gdzie do 15 czerwca br. pracowałem. Rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron ponieważ ten czas, 8 lat, wykorzystalismy w sposób właściwy – w skrócie opowiedział nowy dyrektor.

Robert Płaziak ukończył Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Politechnice Rzeszowskiej. Ukończył też studia podyplomowe na kierunku Bankowość oraz Zarządzanie w Służbie Zdrowia, studia doktoranckie na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, studia na kierunku ekonomia, doktorat z zarządzania w Katedrze Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw, Executive MBA w ochronie zdrowia Porto Business School, ma otwarty przewód doktorski w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, „Finansowanie działalności leczniczej w Polsce”.

Nowy dyrektor zapewnił, że po zapoznaniu się z sytuacją, w jakiej znalazł się przeworski szpital, chce pomóc rozwiązać problemy związane z jego funkcjonowaniem.

 

DP

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...