Lasy dają kolejne pieniądze na remont drogi

Date:

Niedługo powinna ruszyć przebudowa drogi powiatowej Surmaczówka-Zapałów o długości 3,6 km. Inwestycja ma być wykonana jeszcze w tym roku, a jej wartość wyniesie prawie 3,8 mln zł. W tym 1,9 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania Lasów Państwowych. Resztę pokryją budżety Powiatu Jarosławskiego i Gminy Wiązownica.

 

Informację o rozpoczęciu inwestycji razem z wręczeniem promesy z Lasów Państwowych przekazano we wtorek, 8 listopada na spotkaniu zorganizowanym w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu. Wzięli w nim udział parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, powiatowego i gminnego oraz reprezentanci Nadleśnictwa Jarosław. W przekazaniu deklaracji Lasów Państwowych o wsparciu finansowym na poziomie niemal 50 % uczestniczyli m.in. senator RP Mieczysław Golba, poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, starosta jarosławski Stanisław Kłopot, wicestarosta Mariusz Trojak, przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego Marian Fedor, wójt Gminy Wiązownica Krzysztof Strent oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Jarosław Damian Rębacz. Radnych powiatu jarosławskiego reprezentowali Marek Kucab, Marek Sobolewski, Józef Długoń i Andrzej Magdziak, a samorząd Gminy Wiązownica przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Socała oraz radni Paweł Wiśniewski, Ernest Kasia i Bogusław Socha.

Na spotkaniu podsumowano prace drogowe powiatu oraz zakres inwestycji w Gminie Wiązownica. – Nie wiem kiedy starosta się zatrzyma – zwracał uwagę M. Golba mówiąc o ilości prac na drogach powiatowych. Mówiono też ile pracy i zabiegów wymagało zdobycie dofinansowań oraz dziękowano zaangażowanym w ich zdobycie.

– Cieszę się, że kolejne środki trafiają do Powiatu Jarosławskiego na przebudowę drogi powiatowej. To kolejna inwestycja w ramach środków, które pozyskaliśmy z Funduszu Leśnego Lasów Państwowych. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten sukces, począwszy od parlamentarzystów, m.in. senatorowi RP Mieczysławowi Golbie, posłowi na Sejm RP Tadeuszowi Chrzan po osoby zaangażowane w tworzenie wniosku o dofinansowanie, aż do przedstawicieli Lasów Państwowych – mówił starosta jarosławski S. Kłopot.

erka

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...