Lasy dają pieniądze na drogi

Date:

W środę, 17 sierpnia w Urzędzie Gminy Wiązownica została oficjalne wręczona promesa z Funduszu Leśnego na przebudowę dróg powiatowych Wiązownica-Radawa-Wola Mołodycka i Wiązownica- Piwoda-Olchowa. Na obie drogi Lasy Państwowe przekazały ponad 2,3 mln zł.

 

Pieniądze, którymi dysponują Lasy Państwowe zostały wręczone na ręce starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota oraz wójta gminy Wiązownica Krzysztofa Strenta w formie zapewnienia o ich przekazaniu przez senatora RP Mieczysława Golbę i posła na Sejm RP Tadeusza Chrzana w obecności dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Marka Mareckiego.

Na przebudowę obu dróg samorząd powiatu jarosławskiego uzyskał dofinansowanie

z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie niemal 8,5 mln zł. W ramach tych inwestycji zostanie wykonane odwodnienie oraz częściowe umocnienie skarp. Będzie usunięta stara nawierzchnia i położony nowy asfalt na ponad 12 kilometrach. Łączna kwota obu remontów przekracza sumę 16,8 mln zł. Prace mają się zakończyć do połowy września przyszłego roku.

– Cieszę się, że możemy realizować kolejne drogowe inwestycje, które zwiększą bezpieczeństwo na drogach powiatowych. To zasługa dobrej współpracy nie tylko samorządu powiatowego z gminnym, ale również parlamentarzystów, za co serdecznie im dziękuję– komentuje starosta.

erka/Fot. mat. prasowe

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...