Lasy wspierają naprawy dróg

Date:

Promesy na prawie 2,3 mln zł przekazały Lasy Państwowe jako wsparcie na modernizację trzech dróg w powiecie jarosławskim. Pieniądze pochodzą z Funduszu Leśnego pozostającego w dyspozycji LP. Trafią na drogę powiatową Pruchnik – Helusz oraz dwie drogi gminne

 

Wręczenie promes odbyło się w poniedziałek, 25 lipca w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu. Wręczał je senator Mieczysław Golba w towarzystwie posła Tadeusza Chrzana, wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Anny Huk oraz nadleśniczego Nadleśnictwa Kańczuga Tomasza Smędra.

Powiat jarosławski otrzymał zapewnienie wsparcia w wysokości 1 719 900. zł z przeznaczeniem na przebudowę drogi powiatowej Nr 1778R Pruchnik-Kramarzówka-Helusz. Promesę odebrał starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Gmina Pruchnik otrzymała 200 000 zł na remont drogi gminnej biegnącej wzdłuż ul. Korzenie. Promesę odebrał burmistrz Wacław Szkoła wraz z przewodniczącym Rady Gminy Wiesławem Jamrozikiem. Gmina Chłopice otrzyma 369 000 zł na remont drogi gminnej z Chłopic do Morawska. Promesę odebrał Andrzej Homa, wójt gminy Chłopice.

W przekazaniu promes uczestniczyli także przedstawiciele Rady Powiatu Jarosławskiego. Starosta S. Kłopot dziękował w imieniu swoim i przedstawicieli obu gmin za przychylność ze strony Lasów Państwowych. Podkreślał również rolę parlamentarzystów, bo dzięki ich zdrowemu, jak zauważał, lobbingowi do powiatu i gmin na jego obszarze wpływają spore dofinansowania.

erka

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...