Leć kolędo, leć

Date:

W niedzielę, 23 stycznia na scenie Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy wystąpili laureaci Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Leć kolędo, leć…”

 

Koncert laureatów poprzedziły przesłuchania konkursowe, które odbyły się online. W eliminacjach wzięło udział 36 solistów i 16 zespołów wokalnych ze wszystkich szkół z terenu Gminy Wiązownica.

W kategorii „zespoły” spośród oddziałów przedszkolnych I miejsce zajął zespół „Serduszka” ze SP w Ryszkowej Woli, II miejsce – „Smyki” z Oddziału przedszkolnego ze SP w Wiązownicy, III miejsce ex aequo zespół wokalny „Zeróweczka” z SP w Zapałowie oraz zespół „Iskierki” z oddziału przedszkolnego w SP w Wiązownicy. Spośród klas 1-3 I miejsce ex aequo zdobył zespół wokalny „Fasolki” ze SP w Wiązownicy oraz zespół „Iskierki” ze SP w Zapałowie, II miejsce – duet: Beata Gac i Zuzanna Balicka, uczennice SP w Piwodzie z filią w Wiązownicy, III miejsce – 3 miejsce: zespół „Doremisie” ze SP w Zapałowie. Wyróżniono: „Duecik Stokrotki” ze SP w Ryszkowej Woli (Zuzanna Magda i Karina Cioch), „Zespolik” ze SP w Manasterzu oraz zespół „Promyczki” ze SP w Wiązownicy. Spośród klas 4-6 na I miejscu uplasował się Zespół „Fermata” ze SP w Zapałowie, na II miejscu – duet: Magdalena Stanisławczyk i Ewa Żołyniak ze SP w Piwodzie z filią w Cetuli, a na III miejscu – zespół wokalny ze SP w Szówsku. Wyróżnienie otrzymał zespół „Marzyciele” z SP w Wiązownicy.

W kategorii „solista” spośród oddziałów przedszkolnych I zajął Jeremi Buła ze SP w Piwodzie z filią w Cetuli, II miejsce – Milena Dłuszyńska ze SP w Zapałowie, III miejsce ex eaquo: Adrianna Foryś ze SP w Wiązownicy i Szymon Bojarski ze SP w Wiązownicy. Wyróżniono Zuzannę Komendę, Aleksandrę Goś, Kornelię Wieliczko i Liliannę Dejnowiec ze SP w Ryszkowej Woli. Spośród klas 1-3 na I miejscu ex aequo znaleźli się Amelia Pierzchała ze SP w Szówsku, Kacper Drozdowicz ze SP w Wiązownicy oraz Hubert Broda ze SP w Wiązownicy, II miejsce – Karolina Hryń ze SP w Wiązownicy, III miejsce – Gabriela Machno ze SP w Wiązownicy. Wyróżniono: Milenę Kowalik ze SP w Wiązownicy oraz Milenę Horbacz ze SP w Szówsku. Spośród klas 4-6 I miejsce zajęła Malwina Szewc ze SP w Zapałowie, II miejsce ex aequo: Magdalena Drak ze SP w Szówsku oraz Emilia Duda ze SP w Ryszkowej   Woli, III miejsce – Aneta Gac ze SP w Piwodzie z filią w Cetuli. Wyróżniono Malwinę Kowalic ze SP w Wiązownicy. Spośród klas 7-8 I miejsce przypadło Julii Kłak ze SP w Wiązownicy, II miejsce – Julii Stasik ze SP w Wiązownicy, III miejsce – Kamili Bujar ze SP w Manasterzu.

Nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu wręczyli: Bogdan Drozdowski, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy oraz Agnieszka Kukułka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiązownicy.

 

EK, fot. org.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...