Leczył przy pomocy egzorcyzmów

Date:

Podawał tabletki, chciał robić zastrzyki, na jednym z pacjentów przeprowadził egzorcyzmy z użyciem płaszcza Matki Bożej z Guadalupe – takie praktyki stosował na mieszkańcach Podkarpacia 43-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego.

 

Fałszywy doktor pojawił się w gminie Korczyna na Podkarpaciu. Do tej pory ustalono, że odwiedził on dwie rodziny, które usłyszały od znajomych, że jest on wybitnej klasy specjalistą. W pierwszym przypadku fałszywy doktor obejrzał starszego mężczyznę, któremu obiecał załatwić miejsce w warszawskiej lub zakopiańskiej klinice. Taka usługa kosztowała schorowanego mężczyznę 400 zł. Podczas kolejnej wizyty oszust podał pacjentowi tabletkę. Zamierzał też wykonać zastrzyk, ale ostatecznie odstąpił od tego pomysłu. Innemu członkowi rodziny zrobił masaż.

W drugim przypadku fałszywy doktor udał się na wizytę do młodej osoby. Tę postanowił leczyć z użyciem płaszcza Matki Bożej z Guadalupe, na którym miały być widoczne „ślady po pazurach demona”. Metody leczenia stosowane przez doktora wzbudziły podejrzenia domowników, którzy wezwali policję. Mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna nie ma nic wspólnego z medycyną. W tej chwili wiadomo, że oszukał on dwie osoby na 1100 zł, choć niewykluczone, że poszkodowanych może być więcej.

Fałszywym doktorem okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Mężczyzna został objęty dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 

EK

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...